1. ADRESTEN TESLİM ALMA
Fabrikamız ile iletişime geçtiğiniz takdirde en kısa zamanda servis aracımız halı ve kilimlerinizi evinizden fiş karşılığı teslim alarak yıkama tesisimize ulaştır.

 

 

 

 

2.DURUM TESPİTİ:Pınar Halı Yıkama Tesisine ulaşan halı ve kilimleriniz incelenerek uygulanacak temizleme yöntemi, kullanılacak temizleme araçları belirlenir. Bu aşamada temel amaç halı ve kilimin yanlış temizleme metotları kullanılarak deformasyona uğramasını engellemektir.

 

 

 

 

3.YIKAMA ÜNİTESİ:Halı yada kilimleriniz yıkama ünitesine alınarak temizleme işlemine başlanır. Temizleme işleminde üstün temizleme sağlayan temizlik malzemeleri kullanılır.

 

 

 

 

4.SANTRİFÜJ MAKİNESİ: Yıkama İşleminden sonra halı yada kilimler kalan suyun atılması için santrifüj makinesine alınır. Merkezkaç yöntemi kullanan bu makina halının üzerindeki fazla suyun atılması sağlar.

 

 

 

 

5.KURUTMA İŞLEMİ: Temizleme işlemi tamamlanan halı ve kilimler kurutma işlemine alınırlar. Halı ve kilimlerin kurutulması için üzeri şeffaf kaplama ile kapatılmış ortamda Güneş ışığına doğrudan temas ettirilmeden doğal kurutma yöntemi uygulanır.

 

 

 

6.POŞETLEME VE TESLİM AŞAMASI : Temizlenmiş, gerekli bakımları yapılarak kurutulmuş olan halı ve kilimleriniz yine ekip arkadaşlarımızca evinize getirilerek sizlere teslim edilir. Pınar halı yıkama %100 müşteri memnuniyetini ilke edinmiş firmadır.